Naše služby

Pult centrální ochrany CNS

Pult Centrální Ochrany (PCO) CNS Group je pracoviště splňující mezinárodní standardy vybavené nejmodernější technologií, která má možnost operativně reagovat na vývoj v oblasti elektronického zabezpečení objektu.

Nedílnou součástí služeb je neprodlená reakce ze strany CNS na přijaté poplachové zprávy. K tomuto účelu CNS provozuje vlastní mobilní zásahové jednotky. Jde o profesionálně vybavená zásahová vozidla s dvoučlennou uniformovanou ozbrojenou posádkou, jejichž úkolem je zajistit okamžitý profesionální zásah u objektu, ze kterého je na PCO monitorován poplachový signál s cílem minimalizovat možné škody způsobené např. neoprávněným vniknutím do střeženého objektu, požárem apod.

Informace jsou na PCO přenášeny z EZS různými způsoby.

Připojení EZS pomocí GPRS vysílače:

Nejspolehlivější možností je připojení EZS přes GPRS vysílač, který umožňuje nepřetržitou komunikaci se střeženým objektem a neprodlený přenos signálu na PCO.

Připojení EZS pomocí IP komunikátoru:

Další velice spolehlivou možností je připojení EZS přes IP komunikátor, který nabízí stejnou kvalitu a rychlost komunikace jako vysílač GPRS.

Připojení EZS pomocí GSM komunikátoru:

Další možností je použití GSM komunikátoru, při použití tohoto typu spojení nehrozí přerušení tel. linky, ale nevýhodou je závislost na provozovateli GSM sítě.

Připojení EZS pomocí pevné linky:

Mezi dříve nejčastější používané technologie patří přenos pomocí telefonní linky, tento způsob však zdaleka nedosahuje takové bezpečnosti jako např. přenos výše uvedených možností. Mezi zásadní nevýhody patří možnost přerušení tel. linky, popř. narušení dané telefonní přípojky. Vzhledem k tomu, že EZS ve střeženém objektu testuje spojení s PCO většinou pouze jednou za 24 hodin, je toto zabezpečení dnes již málo používané, ale z bezpečnostního hlediska dostačující.

 

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení